Na čom sa pri organizovaní svadby neoplatí šetriť

Na čom sa pri organizovaní svadby neoplatí šetriť a prečo práve svadobný film?

Svadobný deň je pre nevestu a ženícha mimoriadne šťastným, ale aj stresujúcim obdobím. Nevesta a ženích by chceli, aby všetko išlo podľa plánu. Bohužiaľ, aj tie najlepšie plány kazí inflácia. Ceny svadobných služieb sú na vzostupe a mladé páry musia často robiť ťažké rozhodnutia, aby znížili náklady. Vynára sa otázka: na čom sa neoplatí šetriť a ktorým výdavkom sa dá vyhnúť? Niet divu, že novomanželia snívajú o nezabudnuteľnej spomienke na tento veľký deň. Dajú sa tieto sny spojiť so znižovaním nákladov? Určite áno. Nie všetky svadobné služby sú potrebné. Stojí za to pripomenúť, že svadobný film a svadobné fotografie sú na celý život.

Na čom sa pri organizovaní svadby neoplatí šetriť
Začiatok spoločnej cesty (slovo „cesty” má aj druhý význam)
 
Svadobný deň je jedinečný a neopakovateľný, musí to byť splnený sen ako aj pre novomanželov a ich rodiny. Organizovanie tohto dňa je obrovským záväzkom na mnoho mesiacov či dokonca rokov. Páry si vyberajú miesto sály, hudobnú skupinu alebo DJ, šaty, oblek, pozvánky. Pár, ktorý sa pripravuje na svadbu, môže mať pocit, že všetky služby sú pre nich nevyhnutné. Výber produktov a služieb je obrovský a niekedy až ohromujúci. Aj ceny. V istom momente sa zdá, že čokoľvek s prívlastkom „svadobné“ je o 50 % drahšie ako normálne. 

Skontrolujete si svoj rozpočet a začnete premýšľať, čo sa oplatí a čo sa neoplatí vziať. Ukazuje sa však, že na niektorých produktoch alebo službách sa šetriť neoplatí. Problém je v tom, že svadba je jedinečná, takže ak na niečom ušetríte, budete musieť akceptovať dôsledky tejto voľby.

Kameraman na svadbe – výhodná investíci

Ako asi tušíte (nakoniec ste na blogu svadobného kameramana a svadobného fotografa), jednou zo služieb, na ktorých je lepšie nešetriť, je svadobné video. V dnešnej dobe je každý telefón vybavený kvalitným fotoaparátom. Celkom lákavá sa javí tato možnosť, v ktorej nám priatelia na telefóny nahrajú prísahu a prvý tanec. Možno sa pýtate, či má zmysel najať si kameramana na svadbu a či ide o nevyhnutné výdavky v čase inflácie? Bohužiaľ, nový iPhone nastavený na možnosti natáčania v rozlíšení 4K na vytvorenie dobrého filmu nestačí. Svadobný film nie je len obraz, ale aj zvuk a tu sa telefónom stále veľmi nedarí. Koniec koncov, čo s desiatkami videosúborov odoslaných od priateľov. Budete ich sledovať deň po svadbe a stratia sa niekde v hlbinách diskových oblakov. Veď ak by ste si to chceli pozrieť, bolo by fajn, keby si k týmto súborom niekto sadol, upravil ich a pridal hudbu. A tu prichádzame mi. Pripravíme pre vás profesionálny film, ktorý atraktívnou formou ukážu celú škálu emócií sprevádzajúcich vás v tento deň. Vo svadobnom filme uvidíte usmiate tváre svojich blízkych, dojmú vás slová prísahy a nahlas sa zasmejete na huncútstvach na parkete.

Nechceme dlhý a nudný film

V tejto fáze sa medzi vami môžu nájsť nejakí nespokojenci, ktorí si povedia niečo ako „prečo sa mám 30 minút pozerať na to, ako môj strýko tancuje na parkete s každým mladým dievčaťom“. To ilustruje strach zo svadobného filmu ešte sa to dá spojiť s strašne dlhým a nudným dokumentom, bohatým na trápne momenty. A tu opäť prichádzame a vysvetľujeme: “nie, nie, nie”. V súčasnosti sú svadobné filmy profesionálnou produkciou. Dynamika, akcia, zaujímavá montáž. Vďaka tomu sa vám nechce svadobný film pretáčať, pozeráte ho od začiatku do konca. A aj keď si stále myslíte, že 30-minútové video zachytávajúce časti obradu, v podstate zhrnutie celého svadobného dňa, je na vás priveľa, zvážte, že svadobné video môže mať 15 minút alebo menej. Áno, 15 minút. Vieme, že trávite viac času pozeraním facebooku alebo príbehov na Instagrame.

Na čom sa pri organizovaní svadby neoplatí šetriť

Svadobný film – suvenír na roky

Páry, pre ktoré sme vytvorili svadobné filmy, nám po zhliadnutí píšu, že si veľa momentov, ktoré vo svadobnom filme videli, nepamätajú. V deň svadby sa všetko deje veľmi rýchlo a niektoré prvky môžu chýbať. Často tiež počúvame, že dlho rozmýšľali, či sa oplatí investovať do svadobného filmu. Po zhliadnutí sa navyše zhodujú, že by si neodpustili, keby sa rozhodli inak. 

Aby som to zhrnul, pri všetkej horúčke svadobných príprav je potrebné pripomenúť, že svadobný film zaručí, že na váš najdôležitejší deň vo vašom živote sa nezabudne. Vaše úsilie počas príprav bude patrične korunované nahrávkou, ku ktorej sa budete radi a často vracať. Ak sa vám zdajú náklady na svadobný film vysoké, pamätajte, že ide o investíciu, ktorá sa vám vráti počas celého života.