7 JEDNODUCHÝCH SPÔSOBOV, AKO SA CÍTIŤ SEBAISTO PRI PÓZOVANÍ NA SVADOBNÉ PORTRÉTY

Okrem výmeny sľubov a oslavy,je fotenie v prírode a svadobné portréty jednou z najdôležitejších činností vášho svadobného dňa. Na svadobné fotografie sa budete pozerať aj po rokoch, preto je potrebné v rozvrhu venovať dostatok času foteniu s partnerom a s rodinnými príslušníkmi.

Ale ak sa pred kamerou cítite nervózne, nie ste sami.

Pózovanie pre formálne svadobné fotografie a svadobné portréty nie je ako pózovanie pre obrázky na Instagrame.Váš svadobný fotograf nasníma množstvo záberov počas dňa, od úprimných akčných záberov až po skupinové fotografie. Nafotia aj formálne portréty; často ide o pózované alebo detailné obrázky, ktoré zvýrazňujú svadobné šaty alebo oblek, ako aj ďalšie detaily, ako sú štýlové doplnky, kytice či vaše miesto konania. Ak sa cítite dobre v centre pozornosti, pózovanie na formálne svadobné portréty vám môže pripadať ako vánok – no je normálne,ak ste pri fotení trochu nervózny. Namiesto toho, aby ste sa stresovali pri fotení svadobného dňa, sme tu, aby sme vám pomohli. Oslovili sme odborníkov z odvetvia, aby sme sa naučili, ako sa pri svadobných fotografiách cítiť najlepšie . Všimnite si ich najlepšie tipy uvedené nižšie a pripravte sa na to, aby ste sa vo svoj veľký deň cítili sebavedomo.

Najmite si profesionála, ktorému dôverujete

Prvým krokom k sebavedomiu pri pózovaní na svadobné portréty je najať profesionála, ktorému dôverujete. Je dôležité spolupracovať so svadobným fotografom,ktorý vám pomôže oživiť váš veľký deň a pri ktorom sa budete cítiť pochopení a podporovaní. Toto je kľúčová úvaha, ktorú treba mať na pamäti pri hľadaní správneho svadobného fotografa.Pózovanie na fotografovanie nie je vždy prirodzené, ale skvelý fotograf vám pomôže cítiť sa pohodlne a zachytí vás tak, aby ste sa cítili skutočne dobre. 

Najprv urobte zásnubné fotografie

Počas svadobného fotenia sa môžete cítiť trochu nervózne, ak ste pred kamerou prvýkrát. Ak chcete odstrániť nervozitu pri portrétoch počas svadobného dňa, rezervujte si zásnubné fotenie so svojím fotografom. Považujte to za skúšku pre fotenie vo váš skutočný svadobný deň. Zásnubné stretnutie je skvelou príležitosťou pre vás a vášho fotografa, aby ste sa navzájom spoznali a vyskúšali si niektoré z póz, ktoré môžete znova vytvoriť vo svadobný deň.Keď príde ten veľký deň, vy a váš profesionálny fotograf upadnete do prirodzeného rytmu, ktorý ste si predtým vytvorili počas zásnubného fotenia.

Pripravte si zoznam záberov

Vaši svadobní profesionáli sú majstrami svojich remesiel, čo znamená, že sa môžete spoľahnúť na ich odborné znalosti počas celého procesu plánovania – to však neznamená, že by ste nemali plánovať aj vy. Príprava zoznamu svadobných fotografií je jedným z najlepších spôsobov, ako maximalizovať čas strávený spolu vo svadobný deň. Váš profesionál vás prevedie bežnými pózami svadobných portrétov, no venujte nejaký čas tomu, aby ste do fotenia priniesli aj pár nápadov. V skutočnosti, zhromaždenie inšpirácie vopred vám poskytne dostatočný návod, aby ste sa necítili stratení, keď je čas začať fotiť.

Vyhnite sa nadmernému precvičovaniu

Aj keď by ste mali prísť pripravení s nápadmi na svadobné fotografie, snažte sa vyhnúť nadmernému precvičovaniu pred veľkým dňom. Môže sa zdať, že nácvik pozícií je najlepší spôsob, ako si zvýšiť sebavedomie, no v skutočnosti to môže byť kontraproduktívne, ak príliš premýšľate o tom, ako v danej chvíli zabodovať.Skúsení svadobní fotografi budú mať svoj vlastný hlavný zoznam záberov, aby im neunikli žiadne detaily.

Pohybujte sa prirodzene

Keď nastane čas, aby ste sa začali usmievať do fotoaparátu, budete vďační, že budete mať po ruke pár nápadov na pózy na svadobné portréty – ale nepodceňujte silu prirodzeného rozhovoru a smiechu s partnerom. Dokonca aj jednoduché pohyby, ako je spoločná chôdza alebo vzájomné objatie, budú mať za následok skutočné svadobné portréty, ktoré nepôsobia príliš pózovane alebo nútene.

svadobná fotografia

Vyznačte si dostatok času

Vytvorenie časovej osi je základnou úlohou, ktorú je potrebné dokončiť v týždňoch pred veľkým dňom. Aj keď je dôležité vyhradiť si dostatok času na veľké momenty, ako je svadobný obrad,príhovory a tanec, vyčleniť si čas na portréty a svadobné fotografie je nevyhnutnosťou. Koniec koncov, to, že sa budete ponáhľať, môže ovplyvniť vašu sebadôveru počas fotenia. Doprajte si dostatok času na skupinové fotografie so svadobnou hostinou a rodinnými príslušníkmi, ale vyhraďte si čas aj na samostatné zábery. 

Komunikujte so svojím fotografom

Nakoniec, najlepšia vec, ktorú môžete urobiť, aby ste sa cítili sebaisto pri pózovaní na svadobné fotografie a svadobné portréty, je komunikovať so svojím fotografom. Ak sa cítite nervózny z akéhokoľvek aspektu vášho svadobného fotenia, požiadajte o zobrazenie jedného alebo dvoch záberov, aby ste si potvrdili, že ste na správnej ceste. 

Pochopte, že je úplne normálne cítiť sa trápne alebo nepríjemne, keď sa postavíte pred kameru.Pre mnohé páry je to prvýkrát, čo majú profesionálne fotografie, a je prirodzené,že sa budete cítiť nesvoji, keď začneme. Dôverujte svojmu fotografovi a nebojte sa povedať, čo robíte alebo nemáte radi.

Pridaj komentár