7 tipov, ako čo najlepšie využiť svojho svadobného kameramana

Svadobný kameraman a kameraman na svadbu od LepoCreative

Váš svadobný deň je jedným z najzvláštnejších a najpamätnejších dní vo vašom živote a najať si svadobného kameramana je skvelý spôsob, ako zabezpečiť, aby ste si tieto spomienky mohli prežiť aj v nasledujúcich rokoch. Tu je niekoľko tipov, ktoré vám pomôžu zo svojho svadobného kameramana vyťažiť maximum, napísané profesionálnymi svadobnými kameramanmi najvyššej kvality, 

kameraman na svadbu

1. Predstavte svojho fotografa a kameramana

Dobrý kameraman na svadbu bude bezproblémovo spolupracovať s vaším svadobný fotografom a naopak. Predstaviť sa jeden druhému pred svadbou je vždy skvelý nápad (zvyčajne prostredníctvom e-mailu), čo umožňuje začať priateľský rozhovor pred svadobným ránom. Mať kameramana a fotografa, ktorí dobre spolupracujú, je kľúčom k zachyteniu všetkých najlepších momentov vášho dňa. Počas natáčania párov budú môcť pracovať tam a späť, čím sa zabezpečí, že získate ohromujúce súdržné obrázky a videozáznamy.

2. Neponáhľajte sa s prejavmi

Príhovory na vašej svadbe sú často emocionálnou a zmysluplnou súčasťou dňa a váš kameraman ich bude chcieť zachytiť v plnom rozsahu. Takže, aj keď sa cítite nervózne, snažte sa neponáhľať, pomaly čítajte, oslovte miestnosť a hlavne si užite daný moment! Váš kameraman bude môcť použiť zvuk z prejavov na vytvorenie príbehu pre váš svadobný film, takže sa uistite, že sú zachytené jasne.

kameraman na svadbu

3. Personalizované sľuby alebo čítanie listov

Personalizované sľuby alebo vzájomné čítanie listu môžu vášmu svadobnému filmu skutočne dodať osobný nádych. Je to skvelý spôsob, ako si navzájom prejaviť lásku a náklonnosť, a váš kameraman bude môcť zachytiť tieto výnimočné momenty pomocou zvuku. Opäť to vytvára skvelý filmový príbeh, takže sa uistite, že o tom váš kameraman vopred vie.

4. Nechajte dostatok času na párové natáčanie

Váš svadobný kameraman bude pravdepodobne chcieť zachytiť niekoľko krásnych záberov len vás dvoch, takže si na to dajte v rozvrhu dostatok času. Či už ide o rýchle fotenie po obrade alebo dlhšie fotenie po recepcii, uistite sa, že máte pre svojho fotografa a kameramana vyhradený čas osamote na zachytenie týchto výnimočných momentov. Toto sú často obľúbené obrázky dňa.

svadobný kameraman na svadbe

5. Naplánujte si zábery zlatej hodiny pri západe slnka

„Zlatá hodina“ je čas tesne pred západom slnka, keď je svetlo mäkké a teplé a vytvára krásnu, romantickú atmosféru. Ak plánujete letnú svadbu, dajte svojmu kameramanovi vedieť, že máte záujem o zlaté hodiny. Hoci zlatá žiara nie je nikdy zaručená, podvečerné svetlo je často oveľa lichotivejšie, nech sa deje čokoľvek. Vždy sa odporúča druhé kolo párových záberov – váš kameraman vás za to bude milovať! Časovo – 30-minútový slot pre vaše hlavné zábery párov je dostatočný. Sekundárny 15-20 minútový slot na zlatú hodinu je perfektný. Váš fotograf a kameraman budú v týchto časoch opäť spolupracovať vedľa seba.

6. Nebojte sa kamery

Niektoré páry sa môžu cítiť trochu nervózne z toho, že sú pred kamerou počas dňa, ale je dôležité si uvedomiť, že toto je všetko o vás a vašom partnerovi. Vďaka dobrému kameramanovi sa budete cítiť uvoľnene a uvoľnene a splyniete so svojimi priateľmi a rodinou. Výsledné zábery budú prirodzené a krásne. Pózovanie nie je nevyhnutné, chôdza a rozprávanie, pričom sa správate prirodzene, vytvára úžasné videozáznamy. Predsvadobné fotenie vám môže pomôcť uvoľniť nervy a pred kamerou sa budete cítiť pohodlnejšie. Je veľmi pravdepodobné, že zabudnete, že tam sú kamery.

7. Otvorene komunikujte so svojím svadobným kameramanom (žiadne tajomstvá!)

Aby váš kameraman zachytil všetky výnimočné okamihy vášho dňa, je nevyhnutné s ním otvorene komunikovať. Dajte im vedieť o akýchkoľvek konkrétnych momentoch alebo prekvapeniach. Prekvapenia sú vždy skvelé pre hostí na svadbe, ale nikdy by nemali byť prekvapením pre vášho fotografa alebo kameramana – musia si to uvedomiť, aby dokonale zachytili daný moment (môžeme zachovať tajomstvo – úprimnosť). Prekvapením môže byť čokoľvek od spievajúcich čašníkov, príhovor navyše alebo dokonca váš milovaný pes, ktorý klusá po ostrove s prsteňmi! Vďaka dobrej komunikácii bude váš kameraman schopný vytvoriť svadobný klip, ktorý skutočne predstavuje váš jedinečný milostný príbeh.

Ak budete postupovať podľa týchto tipov, budete mať istotu, že skončíte s krásnym a jedinečným svadobným filmom, ktorý si budete navždy vážiť.

LepoCreative vždy radi poskytneme párom všeobecné rady a tipy na načasovanie, aby sme pomohli veciam hladko. Všetky rezervácie zahŕňajú virtuálnu konzultáciu na prediskutovanie vašich plánov a pred svadobným dňom dostanete dotazník, aby ste nám dali vedieť o vašom pláne podujatí a akýchkoľvek zmenách na poslednú chvíľu.

Je dôležité si uvedomiť, že je to váš špeciálny deň, takže sa nestresujte, ak sa načasovanie začne posúvať, je to bežnejšie. Sme vždy ľahko na nohách a sme pripravení zachytiť tieto malé momenty, keď sa odvíjajú.

Veľa šťastia pri plánovaní svadby!