Svadobný kameraman – prečo ho potrebujete?

Keď príde na plánovanie svadby vašich snov, často sa snažíte vtesnať do svojho rozpočtu všetko, čo chcete . Hovoríme o vašom mieste , výzdobe , tíme svadobný profesionálov a ešte oveľa viac. A keď budete hľadať pomoc na internete, možno nájdete množstvo článkov, ktoré skôr spôsobia stres pri plánovaní svadby , než aby poskytli odpovede na vaše otázky.

Tiež neznášame tieto stresujúce články, takže sme tu, aby sme vám pomohli . Našou najvyššou prioritou je zabezpečiť, aby ste po svadobnom dni nič neľutovali. A myslíme si, že vynechanie kameramana môže byť len jednou z vecí, ktorú nebudete ľutovaťt, že ste do neho neinvestovali. Ak teda nie ste presvedčení, že kameraman je potrebný a človek, ktorého musíte mať, pohodlne sa usaďte, oddýchnite si a prejdite nadol pre informácie, ktoré potrebujete vedieť o svadobných kameramanoch 🙂

svadobný fotograf- svadobná fotografia vo výskoku
svadobný fotograf- svadobná fotografia vo výskoku

Dôvody, prečo si najať svadobného kameramana

 

Ako pri každej veľkej životnej udalosti, aj videá zachytávajú momenty, ktoré fotografie jednoducho nedokážu. Hovorí sa, že obrázky vydajú tisíc slov, takže videá určite stoja za viac. Od úprimných momentov až po sentimentálnosť všetkého, tu je niekoľko dôvodov, prečo by ste si mali najať kameramana.

 

1. Pozriete si momenty, ktoré ste možno zmeškali

 

Váš svadobný deň ubehne lusknutím prsta. Na druhý deň sa zobudíš a budeš sa čudovať, ako ten čas tak rýchlo ubehol. Uprostred prípravy na svadobnú hostinu a vypadnutia na tanečný parket je pre vás nemožné vidieť každý nezabudnuteľný moment. Práve tam príde vhod najať si svadobného kameramana.

Váš svadobný kameraman bude môcť zachytiť všetky momenty, ktoré nemôžete počas vášho veľkého dňa vstrebať – myslite na reakcie hostí počas obradu, rozkošné momenty zo svadobnej hostiny, veselé tanečné pohyby a mnoho ďalšieho . Keď si najmete kameramana na svadbu, môžeme takmer zaručiť, že momenty, ktoré ste možno zmeškali, budú zachytené na videu, aby ste si ich mohli v nasledujúcich rokoch znova pozrieť.

 

2. Zdieľajte svoj deň

 

Ak si najmete svadobného kameramana, umožní vám to znova a znova sledovať váš špeciálny deň. Ale je to tiež skvelý spôsob, ako zdieľať svoj deň s rodinou a priateľmi, ktorí sa nemohli zúčastniť, alebo s tými, ktorí museli odísť skôr.  Navyše, ak získate správny balík, môžete získať kratšie svadobné video  (svadobný klip) na zdieľanie na sociálnych médiách – veľké plus!

 

3. Môžete znova sledovať svoje sľuby

 

Ak plánujete napísať svoj vlastný sľub , potom určite chcete, aby obrad zachytil kameraman. Iste, môžete požiadať svojich hostí, aby zaznamenali váš obrad, ale kameraman môže zdieľať vaše vyznania lásky filmársky krásnym spôsobom. Navyše si môžete urobiť tradíciu, že každé výročie budete znova sledovať svoje sľuby.

 

4. Video zachytáva obraz a zvuk

 

Budú tu rôzne momenty, ktoré si budete chcieť nielen znova pozrieť, ale aj vypočuť, ako sú prejavy, prípitky a priania hostí. Vďaka zvuku sa vaše video zmení na sentimentálne rodinné dedičstvo, ktoré budú všetci prítomní držať blízko seba. A to je niečo, čo fotografie jednoducho nedokážu zachytiť.

 

5. Páry, ktoré sa hanbia pred kamerou, nemusia pózovať

 

Ak sa pred kamerou necítite dobre a obávate sa, že nevyzeráte prirodzene, mali by ste si najať kameramana. Samozrejme, špičkoví svadobný fotograf vynaložia svoje čaro, aby ste sa pri fotografovaní cítili pohodlne. Pri svadobnom videu sa však netreba stresovať pózovaním.

 

Náklady na svadobného kameramana

 

Ste oficiálne presvedčený, že kameraman je nevyhnutným svadobným doplnkom? Ďalším krokom je zapracovať ich do svadobného rozpočtu . V priemere väčšina párov minie 700 až 1500€ na svojho svadobného kameramana.

 

Čo znamenajú tieto priemerné náklady ? No, tu je rozpis:

 

Čas – to, ako dlho je váš kameraman prítomný na vašej svadbe, rozhodne ovplyvňuje jeho náklady. Mnoho svadobných kameramanov vytvára špecifické balíčky, ktoré zahŕňajú množstvo času, ktorý strávia na vašej svadbe, aj náklady na úpravu pri vytvorení videa. Čím viac času si ich rezervujete, tým viac peňazí vás to bude stáť.

Druhý kameraman — Ak váš svadobný kameraman potrebuje druhého strelca alebo asistenta, ich náklady sa môžu zvýšiť

Hotový produkt — Po natáčaní vám váš kameraman poskytne svadobný film a svadobný klip a môžete dokonca získať nejaké b-rollové zábery. To si vyžaduje čas a úsilie, aby váš kameraman vytvoril film, ktorý je pre vás dokonalý

Cestovanie – Ak váš svadobný kameraman musí cestovať veľkú vzdialenosť, aby mohol byť prítomný na vašej svadbe, pravdepodobne budete musieť zaplatiť za jeho palivo, letenku, hotel alebo iné výdavky spojené s cestovaním.

Doplnky – V súčasnosti mnoho filmárov ponúka zábery z dronov, , USB disky a ďalšie doplnky. V závislosti od toho, aký typ filmu chcete, môžete zaznamenať ďalšie poplatky

Časová os náboru svadobného kameramana

Na časovej osi plánovania svadby je toľko podrobností a môže byť ľahké ich zmiasť. Či už pracujete s 12-mesačnou alebo dvojročnou časovou osou, najímanie vašich dodávateľov je takmer vždy jednou z prvých úloh. To platí najmä pri čase na svojho kameramana.

Svojho kameramana si budete chcieť rezervovať v rovnakom čase ako svojho svadobného fotografa . Odporúčame začať najneskôr 10-12 mesiacov pred vaším veľkým dňom. Svadobní profesionáli však oceňujú, ak oslovíte čo najskôr – čím skôr, tým lepšie. Pre páry, ktoré majú oveľa kratšiu časovú os , sa pripravte osloviť niekoľkých rôznych svadobných kameramanov, aby našli niekoho, kto je k dispozícii.

Vieme, že plánovanie vášho veľkého dňa môže niekedy vyzerať ako práca na plný úväzok.