Fotokniha a fotoalbum

Fotokniha a fotoalbum – spomienka na svadbu v ráme

Fotografie zo svadobného dňa sú jedinečné zábery, ktoré zobrazujú tie najkrajšie chvíle v živote človeka. Vďaka rozvoju mobilnej fotografie a neustálemu prístupu k fotografiám na našich smartfónoch si fotky tlačí čoraz menej ľudí. Svadobné fotografie sú však také cenné, že sa oplatí vložiť ich do jedinečného rámu. Fotoalbum a fotokniha sú najlepšími metódami pre krásnu svadobnú pamiatku.

Z tohto dôvodu čoraz viac svadobných fotografov pridáva do svojej ponuky fotoalbum alebo fotoknihu. Fotografie sú prenášané aj v digitálnej verzii, aj keď nemožno poprieť, že tlačené fotografie nesú väčší sentiment.

Fotokniha a fotoalbum sú podobné produkty, v ktorých sú fotografie vytlačené. V mnohých ohľadoch sa však líšia. Spoločné majú len ukazovanie krásnych príbehov mladých párov.

Fotoalbum

Fotoalbum má oveľa hrubšie strany ako fotokniha, kvôli hrúbke sú tiež oveľa tuhšie. Ďalší rozdiel spočíva vo väzbe strán – fotografie sú nalepené na pevných prepážkach , čo umožňuje rozloženie albumu naplocho. Vďaka pevným bokom sa fotoalbum vyznačuje vysokou odolnosťou , je ťažšie ho zničiť častým prezeraním. Navyše sa nemusíme báť zlými farbami. Fotoalbumy používajú fotopapier , ktorý krásne vykreslí a zvýrazní farby. Papier zároveň pôsobí oveľa realistickejšie. 

Fotokniha

Jeho vzhľad a vlastnosti sú najlepšie v porovnaní s tradičnou knihou. Vo fotoknihe sú strany tenšie a oveľa flexibilnejšie ako v prípade fotoalbumu. Fotokniha má strany, ktoré sú zviazané pozdĺž chrbtice , takže ju nebudete môcť úplne rozložiť. Bude tiež náchylný na ohýbanie. Na vytvorenie fotoknihy sa najčastejšie používa kriedový papier .

O tom, že tlačené fotografie sú oveľa lepšie ako tie v digitálnej verzii, vás asi nemusíme presviedčať. Najdôležitejšie momenty vášho svadobného dňa zostanú vo vašich srdciach navždy, ale stojí za to dbať na to, aby sa nevyparili z vašich spomienok a najlepšie na to je fotoalbum alebo fotokniha.

Dúfame, že tento krátky sprievodca bol pre vás užitočný a že ste našli návrh, ktorý vyhovuje vašim potrebám!