Fotokniha a fotoalbum

Fotokniha a fotoalbum – spomienka na svadbu v ráme

Fotografie zo svadobného dňa sú jedinečné zábery, ktoré zobrazujú tie najkrajšie chvíle v živote človeka. Vďaka rozvoju mobilnej fotografie a neustálemu prístupu k fotografiám na našich smartfónoch si fotky tlačí čoraz menej ľudí. Svadobné fotografie sú však také cenné, že sa oplatí vložiť ich do jedinečného rámu. Fotoalbum a fotokniha sú najlepšími metódami pre krásnu svadobnú pamiatku.

Z tohto dôvodu čoraz viac svadobných fotografov pridáva do svojej ponuky fotoalbum alebo fotoknihu. Fotografie sú prenášané aj v digitálnej verzii, aj keď nemožno poprieť, že tlačené fotografie nesú väčší sentiment.

Fotokniha a fotoalbum sú podobné produkty, v ktorých sú fotografie vytlačené. V mnohých ohľadoch sa však líšia. Spoločné majú len ukazovanie krásnych príbehov mladých párov.

svadobná kniha pohlad z vrchu

Fotoalbum

Fotoalbum má oveľa hrubšie strany ako fotokniha, kvôli hrúbke sú tiež oveľa tuhšie. Ďalší rozdiel spočíva vo väzbe strán – fotografie sú nalepené na pevných prepážkach , čo umožňuje rozloženie albumu naplocho. Vďaka pevným bokom sa fotoalbum vyznačuje vysokou odolnosťou , je ťažšie ho zničiť častým prezeraním. Navyše sa nemusíme báť zlými farbami. Fotoalbumy používajú fotopapier , ktorý krásne vykreslí a zvýrazní farby. Papier zároveň pôsobí oveľa realistickejšie. 

svadobná kniha otvorená

Fotokniha

Jeho vzhľad a vlastnosti sú najlepšie v porovnaní s tradičnou knihou. Vo fotoknihe sú strany tenšie a oveľa flexibilnejšie ako v prípade fotoalbumu. Fotokniha má strany, ktoré sú zviazané pozdĺž chrbtice , takže ju nebudete môcť úplne rozložiť. Bude tiež náchylný na ohýbanie. Na vytvorenie fotoknihy sa najčastejšie používa kriedový papier .

svadobná kniha otvorená

O tom, že tlačené fotografie sú oveľa lepšie ako tie v digitálnej verzii, vás asi nemusíme presviedčať. Najdôležitejšie momenty vášho svadobného dňa zostanú vo vašich srdciach navždy, ale stojí za to dbať na to, aby sa nevyparili z vašich spomienok a najlepšie na to je fotoalbum alebo fotokniha.

Dúfame, že tento krátky sprievodca bol pre vás užitočný a že ste našli návrh, ktorý vyhovuje vašim potrebám!