Prečo stojí svadobné video tak veľa? 

Za čo mi vlastne platíš? Cenník kameramana

Svadba a hostina je z finančného hľadiska bezodná jama. Od farebných obrúskov až po róby pre družičky, rozpočet siaha nad všetky hranice. Vyzerá to ako malá suma, ale celkovo to robí dosť veľkú sumu. A svadobné video? Zadáte do googlu „cenník kameramana“ a vyskočí vám niekoľko stoviek eur. Tak za čo platíte? Mi vám to vysvetlíme!

Skúsenosti

Natáčame už naozaj dlho. Máme za sebou niekoľko stoviek filmov a svadieb, stovky hodín s mladými pármi. Vieme, čo máme robiť, aby sa nás nebáli ani hostia a kňaz nás nevyhodil s buchotom z kostola (aj také veci sa stávajú – nám našťastie nie). Za roky práce sme sa naučil nielen techniky spracovania svadobných filmov, ale hlavne prácu s ľuďmi. Vďaka tomu dokážeme pripraviť skutočne senzačný svadobný film – taký, ktorý vás dojme a bude krásnym suvenírom. Neskromne chceme povedať, že od manželov a ich rodín počúvame len samé pozitívne feedbacky.

Svadobná fotografia

Len vy

Keď sme na vašej svadbe, sme len vaši. Nemyslíme na to, koľko toho musíme stihnúť, počas oslavy nám nezavolajú manželia z predchádzajúceho mesiaca, kedy konečne dostanú svadobný film. Vždy sa prispôsobíme očakávaniam a štýlu obradu. Strih, hudbu a všetky prvky prispôsobujeme štýlu svadby, nikdy nepoužívame hotové šablóny. Platíte nielen za čas strávený počas obradu, ale aj za hodiny práce, ktoré robíme, aby materiál, ktorý od nás  dostanete, neležal v šuplíku.

Svadobná fotografia

Vybavenie a znalosti

Pri práci na svadobnom filme je skvelý operátor jedna vec. Je pravda, že so slabým mobilom nenatočíme senzačný film. Investujeme do veľmi dobrého vybavenia, ktoré stojí veľa peňazí. Vôbec nás to neprekvapuje, pretože vieme, akú kvalitu dosiahneme s dobrými fotoaparátmi a viacerými objektívmi. Pri natáčaní svadobného filmu používame aj dron, ktorý nám umožňuje zachytiť váš deň z inej perspektívy. Zarobené peniaze míňame na život a rôzne radosti ako každý iný, no veľkú časť tvorí investícia do toho, aby svadobné filmy, ktoré od nás dostanete, boli ešte lepšie. Investujeme na workshopy pre filmárov, vďaka ktorým môžeme spoznať iné pohľady na film, inšpirovať sa a neustále zlepšovať svoje schopnosti.

Čo nevidieť

Už sem spomínali, že vypnutím fotoaparátu naša práca nekončí. V skutočnosti sa to len začína. Spomeňte si na svadobné filmy z roku 1999. Trvajú minimálne 3 hodiny, je na nej zaznamenané úplne všetko, vrátane prinesenia vývaru na stôl. Postprodukčné práce zvyčajne pozostávali z nastavovania prechodov alebo pridávania špeciálnych efektov (pre naše spoločné dobro – nebudeme ich spomínať). Ak snívate o krátkom filme, budeme si musieť celý materiál pozrieť viackrát a vybrať momenty, ktoré boli v ten deň najdôležitejšie a zdôraznili vašu jedinečnosť a vážnosť momentov. Keď zadáte do Google „cenník kameramana“ a „cena svadobného filmu“, nečudujte sa, že cena bude vysoká. Práca na takomto filme si vyžaduje väčšie nasadenie, pozornosť a veľkú zručnosť. Stačí sa pozrieť na svadobné videá, ktoré sme natočili. 

Vyrovnanosť

Pokoj v duši nemá cenu, a tak sa niekedy oplatí zaplatiť viac za niečo, čo nám dá pokoj, ako šetriť peniaze a týždne sa trápiť, že produkt, ktorý sme dostali, buď nesplní naše očakávania, alebo sa k nám nedostane. Svadobný film je príliš vážna záležitosť na to, aby sa na ňom šetrilo. Emócie, ktoré vás budú počas obradu sprevádzať, sú jedinečné, nedajú sa zopakovať, udalosti sa nedajú znovu vytvoriť. Ak si nás vyberiete, získate nielen krásny svadobný film, príjemnú atmosféru, ale predovšetkým pokoj.