Svadobný fotograf a kameraman stojí to za to?

Svadobný fotograf a kameraman, stojí to za to?

Svadba je nepochybne udalosť, ktorú chceme zachytiť a najlepšie je, ak je každý detail tohto dňa zachytený a navždy zachovaný. Samozrejme, hovoríme o svadobných fotografiách a svadobnom filme, vďaka ktorým vám nič neunikne a budete sa môcť vrátiť v spomienkach na tento nádherný deň. Fotograf kameraman na svadbu je určite dobrý nápad a ešte lepší, keď sú dodávateľmi z rovnakej spoločnosti. Pri výbere sa riaďte kvalitou a skúsenosťami. Ide o mimoriadne dôležitú otázku, pretože trh je momentálne zaplavený vlnou pseudo fotografov, ktorí vám môžu jednoducho pokaziť vašu pamiatku.

Prečo si vybrať fotografa a kameramana od jednej spoločnosti?

V prvom rade si skrátite čas hľadania profesionálnej firmy, majú konzistentné portfólio, čiže štýl fotografa sa nebude štýlovo líšiť od svadobného filmu, poznajú sa a vedia spolupracovať, čiže vyhýbať sa nedorozumenia a optimalizácia času stráveného na fotkách či videu. Výhodné balíčky kameramana fotografa znamenajú úsporu a menej formalít.

Fotograf a kameraman na svadbu je skvelou voľbou nielen pre vás, ale aj pre rodičov, starých rodičov a vaše deti. Naši manželia nám po rokoch píšu, že si fotky aj film pozreli ešte raz a pri príležitosti ďalšieho výročia svadby píšu, že sú tam emócie a že film a zábery nikdy neomrzia, lebo zábery sú také nažive. Spomínajú, že pri pohľade na fotografie cítia tieto emócie znova a znova, pamätajú si vône, farby, detaily a radosť hostí. Naša fotografie a filmy sú emócie, na tie sa zameriavame najviac. Čakáme, sledujeme a zachytávame tie chvíle, ktoré väčšinou nevidíte. Dôležité sú aj detaily a ľudia, ktorí s vami vtedy boli, bežiace deti, torta či menu, ktoré bolo na svadbe. Toto všetko je zvečnené a oveľa, oveľa viac.

Osobne sa venujem foteniu, no blízky je mi aj svadobný film, najmä preto, že väčšina z vás nás berie v balíku a tento balík je ako fotograf a kameraman na svadbu, dva v jednom. Okrem toho sme zdokonalili umenie dobrej spolupráce, aby sme vás nestresovali a ušetrili čas počas príprav pred svadbou.

Profesionálny  svadobný fotograf

Profesionálny fotograf má skvelé vybavenie, zručnosti a skúsenosti. Vďaka týmto základným komponentom sa bude vedieť správať v kostole, ktorý sa považuje za náročné na fotografovanie, bude bezchybne reagovať na neočakávané situácie, ktorých je počas svadby veľa, poradí si s tmavou sálou, vonku, dážď alebo ohňostroj. Dobrý svadobný fotograf myslí za vás a povie vám, čo by ste mali robiť, ale aj sa s vami  vopred všetko dohodne, aby nedošlo k prekvapeniam. Zároveň splynie s davom, aby vás nestresoval.

Výhody svadobného fotenia

Svadobné fotografie sú hmatateľnejšie, môžeme si nimi vyzdobiť dom, ukázať sa na sociálnych sieťach, vytvoriť fotoknihu alebo fotoalbum. Fotografie dokážu zvečniť emócie, slzy dojatia, smiech a čo je veľmi dôležité, môžeme sa o fotografie podeliť so svojimi blízkymi

Profesionálny svadobný kameraman

Profesionálny kameraman sa od fotografa príliš nelíši, jedinou premennou je výsledný produkt v podobe pohyblivých obrázkov, teda filmu. Aj tu musí mať skvelé vybavenie, zručnosti a skúsenosti. Pracuje s dvojicou a bezchybne zvláda aj tie najťažšie situácie. Je akýmsi kúzelníkom, pretože z asi tuctovej hodinovej akcie dokáže vytvoriť polhodinový zázrak, obsahujúci najdôležitejšie momenty, hudbu a efekt, ktorý mimovoľne tlačí slzy.

 

Výhody svadobného videa

Svadobný film je viac emotívny, často k takémuto filmu vznikne niekoľkominútový videoklip, čerešnička na torte. Veľkou výhodou filmových foriem sú prirodzené hlasy, zvuky a zachovaný pohyb. To z fotiek nezistíš. Preto sa vďaka týmto dodatočným podnetom moment sledovania prežíva inak.

Film a fotografia sa nepochybne dopĺňajú, preto sa oplatí vybrať si obe služby. Najlepšie od jednej spoločnosti, kde sa môžete spoľahnúť na výhodné balíčky, ktoré vám umožnia ušetriť a získať bonusy, napríklad zľavu na exteriérový film a fotenie v iný deň. Ak sa teda pýtate, či sa to oplatí, odpoveď je ÁNO