Fotky zo svadby MUST-HAVE – aké fotky musíte mať?

Na aké fotografie nemôžete zabudnúť vo svadobný deň a svadobnú hostinu?

Fotky zo svadby a hostiny sú asi tie najkrajšie spomienky ,ku ktorým sa budete v živote vracať mnohokrát. Keď si vyberiete svadobného fotografa, ktorého štýl, farby, vzhľad a samozrejme aj cena vám vyhovuje, určite mu povedzte o dôležitých záberoch, momentoch a ľuďoch, ktorých by ste chceli vidieť vo svojom svadobnom albume.

Máme pre vás zoznam MUST-HAVE svadobných záberov do svadobného albumu

1. SVADOBNÉ FOTOGRAFIE Z PRÍPRAV

svadobné topánky

PODROBNOSTI

Všetky tieto menšie i väčšie prvky navodia atmosféru reportáže a štýl vašej svadby. Niekedy sa páry rozhodnú nefotiť prípravy. Dôrazne vás žiadam, aby ste si vybrali reportáž založenú na prípravách, ktorých atmosféra a emócie sprevádzajúce prípravu na váš výnimočný okamih sú jedinečné.

Vychytávky z vašich outfitov

Manžetové gombíky, motýlik, topánky ženícha či šperky nevesty, parfumy a topánky.

Svadobná kytica

Samostatne alebo s obrúčkami alebo ako súčasť portrétnej fotografie nevesty. V nejakom obraze musí hrať hlavnú úlohu. Verte, že po čase naň budete spomínať s nostalgiou.

Snubné prstene a zásnubný prsteň

svadobná kytica

Tieto symboly vašej lásky vyzerajú na takýchto fotkách krásne. Stojí za vybrať krabicu, ktorá zodpovedá štýlu svadby. Možno ich dokonca ozdobiť kvetmi? Momentálne sú stále v móde drevené krabičky a presklené vitríny, no nič vám nebráni vymyslieť si vlastný unikátny stojan alebo krabičku na obrúčky. Ak tomuto prvku neprikladáte dôležitosť, kreatívny fotograf určite vymyslí iný spôsob, ako vyzdvihnúť krásu svadobných obrúčok, napríklad ich položením na kvety v kytici.

Pozvánka

Pri objednávaní pozvánok by ste mali myslieť na ďalšie kópie. Ak ich máte, určite ich zachyťte na fotke z príprav. Niektorí si myslia, že dizajn pozvánky nie je až taký dôležitý, pretože hostia si z nej iba prečítajú správy a vaše hodiny vyhľadávané písacie potreby skončia v koši. s tymto nesuhlasim. Pozvánka je výkladnou skriňou celého obradu a ľudia, pre ktorých ste najdôležitejší, si ju určite ponechajú. Tento prvok na fotografiách môže časom vyvolať mnoho pozitívnych spomienok – vaše pátrania, spoločné navrhovanie, radosť z vašich blízkych pri ich odovzdávaní.

Svadobné šaty

svadobné šaty

Koľko emócií vzbudzuje ich výber, koľko pozornosti a koľko snov súvisí so svadobnými šatami, nemusíme pre istotu ani vysvetľovať. Vo svadobnom albume nesmú chýbať. Skutočný MUST-HAVE.

Odvážnejšie nevesty svadobný fotograf rád nafotí v svadobnej spodnej bielizni pár fotiek pre budúceho manžela… Toto síce nemusí byť nutnosť, ale ako prekvapenie je to pekný nápad.

Make-up a kaderníčka

Vizážisti teraz vytvárajú skutočné zázraky,nie make-up. Dobre zvolený make-up pre ženskú krásu robí nevestám veľa radosti. Je to vidieť na vašich krásne nalíčených očiach a pleti. Oplatí sa požiadať fotografa na svadbe o priblíženie detailov pri práci s vizážistkou.Účes je lepšie odfotografovať, keď je hotový. Ak kaderník za nevestou dochádza, môžete sa ho pokúsiť odfotiť pri práci, no cestovať so svadobným fotografom do salónu nie je vždy dobrý nápad. Interiér salónu nemusí nutne ladiť s atmosférou celého albumu a nie vždy majú kaderníci chuť takto pózovať pri svojej práci. Ak vám na takejto fotografii záleží, informujte o tom svojho kaderníka.

Prvý pohľad

Prvý pohľad je môj osobný MUST-HAVE, pokiaľ ide o svadobné fotografie. Moment, keď sa budúci manželia prvýkrát uvidia plne pripravení na svadbu, je absolútne jedinečný. Objavujú sa silné emócie, od širokého úsmevu až po slzy. Je to tiež ideálny čas stráviť chvíľu sám so sebou, zbaviť sa stresu a povedať si pár komplimentov. Aj keď zvyčajne nepotrebujete slová. Prejavuje sa to na reči vášho tela, ktorú šikovne zachytí každý správny svadobný fotograf a svadobný kameraman.

Ak sa pýtate, aký balíček si od fotografa vybrať a či začať obradom alebo prípravami, neváhajte ani chvíľu a vyberte si určite viac. Vyššie vidíte, koľko krásnych fotografií plných mágie očakávania poputuje do vašho svadobného albumu.

 

2. SVADOBNÉ FOTOGRAFIE OBRADU

Pôvodne sme chceli napísať “kostolné svadobné fotografie”, ale prvky, ktoré by sme chceli vyzdvihnúť, sú spoločné pre všetky obrady, cirkevné aj civilné.

Prísaha

Asi je toto najdôležitejšia svadobná fotografia, pretože práve pre tento moment sa v tento deň všetci zišli.Konkrétne momenty a emócie, ktoré zachytí, závisia od citlivosti a pohľadu fotografa. Oči žiariace dojatím pri vyslovení prísahy, moment nasadenia obrúčok (nezabudnite sa s tým neponáhľať, aby fotograf stihol urobiť dobrú fotku, alebo obyčajný pohľad do očí sú dôležité svadobné zábery.

3. SVADOBNÉ FOTOGRAFIE HOSTINY

Dekor

Celkový vzhľad miestnosti a detaily dekorácií – kvetinové aranžmány, dekorácie stolov, novomanželský stôl … a dokonca aj candy stôl a torta, ktoré sú tiež vyrobené v súlade so štýlom ostatných prvkov.V súčasnosti sa návrhom dekorácií v miestnosti venuje veľká pozornosť a každá svadba je iná.

Prvý tanec

Na to, aby ste mali krásnu fotku tohto momentu, nepotrebujete mať nacvičené super pózy. Prečo? Pretože jeho podstatou sú emócie a prvé momenty ako manželia.

Ľudia

Povedzte tiež svadobnému fotografovi, kde budú sedieť pre vás najdôležitejší ľudia. Rodičia, svedkovia, ale aj ľudia s najväčšou pravdepodobnosťou odídu z oslavy skôr – najmladší a starí rodičia. Ak sú tam družičky, určite si nájdite chvíľku na spoločnú fotku. Do svojho rozvrhu môžete zahrnúť rodinné portréty s manželmi .A nezabudnite na skupinové foto!

Vy

Fotograf bude určite loviť vaše malé gestá plné citov, no odporúčam nájsť si v tento deň aj chvíľku pre seba a vyhradiť si čas na fotenie v prírode.Zarámovaná svadobná fotografia doma nikdy nevyjde z módy.Toto je váš deň,tak nech je ten deň hlavne o vás.

V skutočnosti pre každého bude „MUST-HAVE“ niečo trochu iné. Preto vás žiadame, aby ste zvážili také svadobné zábery, ktoré budú pre vás najcennejšie a podelili sa o svoje sny s vašim svadobným fotografom.

Pridaj komentár