Najčastejšie chyby, ktoré robí nevesta a ženích v deň svadby

Keď fotíte svadby nejaký ten rok, začnete si všímať najčastejšie chyby, ktorých sa nevesta a ženích spolu dopúšťajú. Sú to malé chyby, často nepovšimnuté inými, ktoré často nepokazia svadobný deň, ale môžu negatívne ovplyvniť tento krásny deň alebo ho veľmi sťažiť.

Čoho sa vyvarovať pri príprave svadobného obradu a hostiny

Rezervácia svadobnej sály je príliš rýchla

Zdanlivo ľahký hriech a častokrát prvý krok.Je však rezervácia svadobnej sály prvým krokom v procese organizácie svadby? Nie nevyhnutne! Z pohľadu svadobného fotografa je dôležitá atmosféra svadby a svadobnej hostiny.Príklad!

Predpokladajme, že zaľúbenci snívajú o romantických fotkách, plných emócií, intímnych chvíľ, jedinečných gest a svadobná zábava sa odohráva v miestnosti plnej zrkadiel, diskotékových svetiel a dymu. Bude veľmi ťažké vytvoriť súvislú atmosféru fotografií, ak prvky toho dňa nebudú nasledovať sny. Verím, že pred rezerváciou sobášnej sály je potrebný rozhovor snúbencov o vysnívanej atmosfére svadby, vedúcich farbách a pod. Myslím, že stojí za to zavrieť oči a predstaviť si svoj deň a potom pristúpiť k rezervácii svadobnej sály. Alebo možno stojí za to porozprávať sa o tom s fotografom alebo svadobným poradcom?

Svadobná sála

Sny o vašom svadobnom dni sa nie vždy splnia

Ak si pár plánuje svadobný deň v januári a sníva o bielej svadbe plnej snehových vločiek – musí počítať s vysokým rizikom,že sa tak nemusí stať, ak je za oknom brečka a mláky, tento svadobný deň bude vyzerať … inak. Z nášho pohľadu si myslíme, že je bezpečnejšie plánovať niečo, čo sa ľahšie ovláda. Počasie nemáme pod kontrolou a riziká sú vysoké. Ak ste mladý pár, pri plánovaní svadby sa zamerajte na tie prvky, ktoré môžete ovládať. Ak snívate o svadbe pod holým nebom v auguste, určite sa pripravte na dážď a búrky…. čo ak bude pršať? Ak to bude deň vašich snov – deň vašej svadby, myslíme,že sa oplatí pripraviť plán B. Aj my, svadobní fotografi, chceme, aby bol svadobný deň bez chýb. To nám uľahčuje vytváranie nezabudnuteľných svadobných fotografií pre naše zamilované páry.

Očakávajte ‚kvalitu‘ za nízku cenu

Kvalita stojí peniaze. Nielen vo svadobný deň. Ak nevesta a ženích snívajú o „udržaní úrovne“ svadobných fotografií, mali by si už od začiatku naplánovať primeraný rozpočet. Našťastie sa to týka aj svadobného kameramana či svadobného fotografa, tímu atď.

Pokus uspokojiť všetky chute

Naše pozorovania ukazujú, že mladé páry cítia tlak, aby splnili očakávania všetkých hostí. V dôsledku toho strácajú svoju identitu a vytvárajú nevýrazné okuliare. Našťastie sa to nestáva často. Je to možno náhoda, ale čím sú mladomanželia mladší, tým viac sa snažia. Myslíme si, že tento typ stresu a tlaku najviac pociťujú  svadobné kapely. Väčšinou, keď je svadobná hostina v plnom prúde, nájdu sa svadobčania, ktorí si pýtajú konkrétne „pesničky“, ktoré nemusia byť v súlade s imidžom a hudobným štýlom kapely. Ak ste mladý pár – buďte sami sebou. Je to váš deň. Nesnažte sa uspokojiť všetkým chute.

Naplánovaná svadba na minútu

Pred svadbou väčšina svadobných fotografov dostane od svojich párov rozvrh dňa:

11:00-11:45 – svätá omša

11: 45-12: 30 – priania a blahoželania

12:30-13:00 – presun do sobášnej sály …

13:00 – … – začiatok svadobnej hostiny

A to stačí. Aj tak budú v tento deň meškania.

Tu je príklad príliš podrobného plánu:

11:00-11:40 – svätá omša

11:40-11:45 – odchod z kostola

11: 45-11: 50 – priania rodičov

11: 50-12: 25 – priania a blahoželania od hostí

12: 30-13: 00 – presun do sobášnej siene

13:00-13:05 – privítanie chlebom a soľou

13: 05-13: 10 – sto rokov pre nevestu a ženícha

13:10-13:15 – prvý prípitok

13: 15-13: 20 – atď.

Pri rozbore priebehu svadieb, ktoré sme fotili, nemá zmysel plánovať tento deň na minútu. Meškania sú normálne a nemá zmysel sa stresovať plánom.

Príliš veľa atrakcií

Naplánovať si v deň svadby tucet či niekoľko desiatok atrakcií znamená, že svadobčania na seba naozaj nemajú čas. Je to v poriadku? Príliš veľa svadobných hier a atrakcií nie je dokonalý nápad. Pár teambuildingových hier, pár akcií, prečo nie. Samotná svadba je skvelá udalosť a nemusíte sa nutne snažiť urobiť deň ešte atraktívnejším. Tu je zoznam obľúbených atrakcií na svadbe :

– krájanie svadobnej torty

– ohňostroj,alebo prskavky

– spoločne tance

– príhovory nevesty a ženícha

– príhovory rodičov nevesty a ženícha

– príhovory svedkov nevesty a ženícha

Atrakcia, akou je 40-minútové vystúpenie tanečného tímu, nie je vždy dobrý nápad a hostia sa pri takomto predstavení nemusia cítiť príjemne. Ak ste nevesta, zamyslite sa nad tým, či by ste sa tohto typu predstavenia chceli zúčastniť aj vy.

‚Žiadny‘ fotograf ani kameraman na svadbe

Rozpočet na svadbu je zvyčajne veľmi napätý. Páry sa snažia obmedziť ďalšie výdavky na veci, ktoré sa zdajú zbytočné. Naozaj sa oplatí vzdať sa svadobného kameramana pri kúpe drahých svadobných šiat alebo mimoriadne honosnej svadobnej torty? Naozaj je o tomto svadobný deň? Bude „na tom“ po rokoch záležať? Čo si snúbenci zapamätajú pri 30. výročí svadby? Domnievame sa, že vzdať sa svadobného filmu, ktorý vytvoril šikovný kameraman a fotografií,ktorý vytvoril skúsený svadobný fotograf, je jednou z chýb, ktorých sa nevesty dopúšťajú. Oplatí sa zachytiť tento deň! Napriek pokroku v technológii by sa mobilné telefóny nemali považovať za alternatívu. Po druhé, nie telefón fotí a vytvára videá, ale svadobný fotograf a svadobný kameraman.

Online nakupovanie a internet

Väčšina párov využíva výhody internetu. Myslím, že nejedného svadobného fotografa si vybrala dvojica, ktorá dookola prehľadávala internet. Môže však kúpa svadobných šiat prebiehať aj výlučne online? Možno, ale nie vždy! Často sú svadobné šaty prezentované na modelkách a nie každá nevesta má postavu, ktorá sa hodí ku konkrétnemu typu svadobných šiat. Ako mnohé ženy, ktoré sme v svadobný deň videli, aj ony sa mohli prezentovať oveľa krajšie, keby si vyberali typ svadobných šiat s väčšou starostlivosťou. Rada pre mladé páry – ak si môžete niečo overiť osobne a nespoliehať sa len na internet – overte si to. Kupujete pozvánky online? Možno sa oplatí najprv kúpiť jednu – skontrolujte kvalitu a potom si objednajte zvyšné pozvánky? Veľa štastia!

Naplánovaný rozpočet bol ignorovaný

Túto chybu si môžu dovoliť len páry s neobmedzeným rozpočtom na svadbu. Príprava svadby je z hľadiska rozpočtu ako rekonštrukcia vášho domova. Čokoľvek predpokladáme – pripočítajme 20 %. Pravdepodobne to tak bude aj vo váš svadobný deň. Nevesta a ženích si to nevšimnú a už po prvých dňoch prekročia svoj svadobný rozpočet. Takže plánovanie svadobného rozpočtu a dodržiavanie čísel je v procese organizácie vašej svadby veľmi dôležité. Mimochodom, kontaktujte nás a pozrite si, ako vyzerá naša ponuka svadobného fotografa či ponuka svadobného kameramana.

Žiadne pozdravenie všetkých hostí

Vyžaduje si to čas a odhodlanie, ale oplatí sa to urobiť! Mladý pár vidí pred sebou tucet či niekoľko stoviek ľudí, no každý z hostí si vyžaduje pozornosť. Ak pár oficiálne pozdraví hostí cez mikrofón a poďakuje im za účasť, ale ak je snom vyjadriť svoju vďaku osobne, stojí za to stráviť pár chvíľ a porozprávať sa, ak je to možné, s každým z hostí . Alebo možno v tomto čase môžete urobiť rýchlu, ale plánovanú svadobnú fotografiu a spoločný portrét?

Náhodné umiestnenie hostí za stolmi

Existuje toľko osvedčených nápadov, ktoré môže pár použiť na pridelenie miest pre hostí pri stoloch. Stojí za to premýšľať o tom vopred. Skupina ľudí pri spoločnom stole by mala byť vybraná podľa nejakého špecifického kritéria, napríklad hobby, pôvod, bydlisko. Spoločnosť pri stole bude mať vplyv na to, ako budú hostia posudzovať na konci svadobného dňa. A … nerobme si ilúzie … budú súdiť!

Príliš veľa viery vo svoje schopnosti a nedostatok dôvery v profiesionáloch

Ak si maldomanželia vybrali dídžejov, kapelu, svadobného fotografa, kameramana a pod. – mali by vyjadriť svoje očakávania, ale dôverovať. Väčšina z nás od včera nepracuje v svadobnom priemysle. Cítime, vidíme, pozorujeme a vyvodzujeme závery. Stojí za to počúvať nás.My, ktorí pracujeme pre páry, milujeme svadby! Aj my chceme, aby boli naši klienti spokojní – verte nám! Niekedy sú veci iné z pohľadu nevesty a ženícha a inokedy z pohľadu hostí a nás.

Nedostatok relaxu pre pár pred svadbou

Príprava na svadbu je náročný proces. Pre pár, ktorý nevyužíva podporu svadobných plánovačov a zároveň študuje či pracuje, je to niekoľkomesačná námaha a stres. Pred svadbou sa oplatí oddýchnuť si. Pred párom je dôležitý deň, veľká skupina hostí, zábava až do rána, množstvo emócií atď. Každý je len človek. Únava je na tvárach vždy viditeľná a svadobným líčením sa to nedá zmeniť. Najlepšia svadobná fotografia a najlepší svadobný klip vidí aj stres a vyčerpanie na tvárach mladých, čo je škoda. Koniec koncov, v tento deň by nevesta a ženích mali vyzerať čo najlepšie. Prečo si pred veľkým dňom krátko nezdriemnuť alebo si jednoducho neoddýchnuť a nepospať o niečo dlhšie ako päť hodín?

Pridaj komentár