Fotky zo vzduchu – dron v akcii

Drony priniesli úžasné možnosti pri výrobe svadobných videoklipov aj svadobných filmov, ich použitie umožňuje vytvárať nádherné filmové zábery a jedinečné fotografie v exteriéri. 

Fotky zo vzduchu zostali donedávna prakticky len vo sfére snov svadobných fotografov a ich realizácia bola spojená s obrovskými nákladmi. S príchodom éry dronov sa otvorili úžasné technické a kreatívne možnosti pri realizácii materiálov zo svadobných obradov, svadobných hostín a posedení v exteriéri. Filmy zo vzduchu sú úplne iný obraz zobrazený z perspektívy, ktorá presahuje našu predstavivosť, sú to úžasné zábery, ktoré vo filme navodia jedinečnú atmosféru.

Využitie dronov vo svadobnom filme je veľmi široké, dajú sa využiť v rôznych momentoch nakrúcania svadby, no výborné výsledky dosiahnete aj použitím dronu na svadbu v exteriéri. Vynikajúce výsledky dosiahneme pri nakrúcaní a fotení v exteriéri, kde pomocou dronu môžeme zo vzduchu urobiť zaujímavé fotografie a zábery, napríklad mladý pár prechádzajúci sa po lúke.

Fotky zo vzduchu - dron v akcii (4)

Svadobné fotografie a svadobné videá zo vzduchu sú niečím veľmi unikátnym a originálnym, sú to zábery, ktoré nevieme nafotiť a natočiť iným spôsobom a efekty sú jednoducho ohromujúce.

Pri rozhodovaní o fotení alebo filme s použitím dronu by ste mali dôkladne zvážiť miesto realizácie, pretože výber v tomto prípade zohráva významnú úlohu. Naše svadobné videá a exteriérové sedenia realizujeme hlavne na veľmi čistých miestach s nerušenou perspektívou, kde máme plnú slobodu pri lietaní s dronom.

 Základným princípom pri realizácii takýchto záberov je bezpečnosť a dodržiavanie predpisov platných v danej oblasti, nevyhnutné je aj osvedčenie o kvalifikácii na obsluhu bezpilotných prostriedkov. Upozorňujeme tiež, že existujú miesta, kde je lietanie úplne zakázané alebo vyžadujú špeciálne povolenia.

Filmy či fotografie zo vzduchu prinášajú do svadobnej reportáže úplne iné špecifikum obrazu a dodávajú úžasnú atmosféru.