Svadobné filmy a hudobné videá

Videoklip alebo dlhší film, čo si vybrať? Mnoho mladých párov rieši túto dilemu tak, že si kladie takúto otázku, odpovedí je veľa a pravdou je, že svadobné video sa dá natočiť mnohými spôsobmi a nápadmi. 

Posledné roky dokazujú, že svadobné videá sa skracujú a nadobúdajú imidž hudobných videí či dokonca niekoľkominútových krátkych zostrihov. 

Móda svadobných filmov sa pomaly začína meniť, tradičné dlhé svadobné filmy nahrádzajú krátke upútavky, filmové upútavky, svadobné oznámenia či moderné svadobné filmy v trvaní cca 10-30 minút. 

Svadobné video je ďalšou novinkou a pozitívnou zmenou vo výrobe svadobných filmov, je to krátka forma svadobného a slávnostného zhrnutia, ktorú je možné spojiť so zaujímavými a kreatívnymi zábermi z exteriérového natáčania. 

Svadobné video by malo byť postavené tak, aby spolu s hudbou vytváralo dokonalú harmóniu, prenášalo emócie a budovalo napätie pri sledovaní. Hudba hrá vo svadobnom videu veľmi dôležitú úlohu, tu stojí za zmienku, že nie každá skladba dobre zapadá do dynamiky filmových záberov a nemusí ísť vždy o romantickú hudbu. Treba však pripomenúť, že základom filmu sú zaujímavé a premyslené zábery. Väčšinou tvoria a budujú základ svadobného videa, no úloha hudby vo filme je mimoriadne dôležitá, pretože buduje jeho náladu a atmosféru. 

Pri rozhodovaní o výbere dĺžky filmu na svadbu by ste mali dôkladne zvážiť, čo je pre vás skutočne dôležité, či chcete dlhší alebo kratší film. Pre mnohé mladé páry je to poriadny problém a ťažko sa rozhodujú o dĺžke svadobného filmu

Dlhšia forma svadobného filmu, t.j. cca 120-180 minút, umožňuje predstaviť svadbu v širšom zmysle a zamerať sa nielen na najdôležitejšie udalosti, ale zároveň umožňuje zaznamenať a prezentovať momenty zo svadobnej hostiny v trochu prepracovanejšej podobe. 

Moderné svadobné filmy v trvaní cca 10-30 minút, umožňuje predstaviť svadbu v kratšom zmysle a zamerať sa na najdôležitejšie okamihy z celej svadby a pritom zachovať  jedinečné udalosti zo svadobného dňa.

Svadobná upútavka je len krátky trailer, cca 3-minútový materiál, v ktorom uvidíte tie najlepšie materiály zo svadobného dňa podané tak, aby ich obsah zobrazoval tie najvzrušujúcejšie momenty svadobného dňa.