NÁVRHY SVADOBNÝCH ŠIAT – AKO VYBRAŤ OUTFIT LADIACI S POSTAVOU?

Výber svadobných šiat je určite jednou z najpríjemnejších „výziev“ pri príprave svadobného obradu a hostiny. Môžeme si vybrať z mnohých modelov, ktoré si každoročne získavajú srdcia budúcich neviest.

Správny výber svadobných šiat dodá vášmu sebavedomiu a takisto váš svadobný fotograf či svadobný kameraman bude hlavne vaše šaty zvečňovať na fotkách a videu,lebo každý sme predsa vždy najviac zvedavý na svadobné šaty nevesty.Pozrite sa, z akých štýlov svadobných šiat si môžete vybrať a ktoré sa budú najviac hodiť k vašej postave,aby vaše krivky vynikli aj na svadobných fotografiách či na svadobnom videu..

5 najobľúbenejších typov svadobných šiat

Princezná

Princeznovské svadobné šaty sú jedným z najobľúbenejších štýlov, pokiaľ ide o svadobnú módu. Vrch šiat (zvyčajne korzet) dokonale prilieha k telu a zvýrazňuje poprsie. Princessa sa od úrovne pása značne rozširuje, vďaka čomu je jej sukňa objemná a skladá sa z niekoľkých vrstiev . Princezné majú väčšinou odhalené ramená, a preto sa tento typ neodporúča najmä dámam, ktoré ich majú dosť široké. Neznamená to však, že sa tohto modelu musíte vzdať úplne – stačí si obliecť svadobné bolerko .Princeznovské svadobné šaty sa tiež kvôli objemnej sukni neponúkajú nízkym nevestám, pretože by ich tento typ mohol ešte skrátiť a narušiť im postavu. Vysoké ženy s pásom v ňom budú vyzerať skvele. Ak sú vaše boky príliš úzke alebo príliš široké, šaty tohto typu dokonale skryjú túto nevýhodu a fotograf na svadbe vykúzli vďaka tomuto typu krásne fotky.

Impéria

Model Empire sa pod poprsím zreteľne zarezáva a od tohto momentu sa materiál voľne tiahne smerom nadol. Na odrezanom mieste najčastejšie nájdeme ozdobný pás lemovaný kryštálmi. Tento model je ako stvorený pre ženy, ktoré chcú zakryť bruško alebo čakajú bábätko a nechcú príliš zdôrazňovať tehotenské krivky.

Empírové svadobné šaty krásne zvýraznia ramená a poprsie a zakryjú všetky nedostatky. Môže mať dlhé alebo krátke rukávy, alebo  ich dokonca nemať vôbec. Sú vyrobené z jemných a vzdušných materiálov, ktoré nesťahujú telo. Tento typ svadobných šiat pristane prakticky každej žene, nízkej aj vysokej. V prípade nízkych dám môžu svadobné šaty tohto strihu dokonca opticky predĺžiť siluetu.

Písmeno A

Tento strih šiat pozostáva z priliehavého topu a mierne rozšírenej sukne . Rovnako ako u princeznovských svadobných šiat, vrchný diel prilieha k telu a zvýrazňuje poprsie a pás. Od princeznej sa líši len sukňa, ktorá v tomto prípade nie je taká objemná a viac priľne k telu. V úrovni bokov sa mierne rozširuje a tvorí písmeno „A“.

Ide o typ šiat, ktorý je veľmi univerzálny a len ťažko nájdete siluetu, ktorá by na svadobných šatách tohto dizajnu nevyzerala dobre. Pri svadobných šatách pre moletnejšie ženy sa veľmi často odporúča strih podobný písmenu A.

Morská panna

Svadobné šaty -morská panna oslovia dámy, ktoré nemajú komplexy z postavy. Tento typ šiat je veľmi priliehavý k telu a rozširuje sa len od polovice stehien alebo kolien . To znamená, že v ňom budú vyzerať dobre dámy s úzkym pásom a ramenami.

Tento typ šiat sa nevyberá tak často ako modely s rozšírenými sukňami, pretože neodpúšťa nedostatky postavy. Na nosenie tohto typu šiat nepotrebujete nevyhnutne postavu modelky. Ak sa však necítite dobre v telových šatách, tak sa radšej vzdajte svadobných šiat rybieho typu. Jeho veľkou výhodou je, že krásne zvýrazní postavu a pôsobíme veľmi žensky. Najčastejšie je zdobený čipkou. Môže mať dlhé alebo krátke rukávy.

Jednoduché svadobné šaty

Ako už názov napovedá, svadobné šaty tohto typu sú po celej dĺžke úplne rovné. Smerom nadol sa nerozširuje ani výrazne nezarezáva okolo pása. Jeho výzdobu tvoria najmä látky, čipky a strihy.

Výrez je zvyčajne na zadnej alebo bočnej strane šiat a končí vo výške kolien, čo uľahčuje pohyb a tanec v šatách. Šaty v tomto štýle sú veľmi elegantné,klasické a zároveň veľmi ženské.

Tento model šiat je pre svoj jednoduchý a postave padnúci strih známy aj ako cigarové alebo stĺpové svadobné šaty. Odporúča sa pre dámy s proporcionálnymi siluetami, ktoré si chcú pridať pár centimetrov , pretože tento model šiat dokáže opticky predĺžiť postavu.

Ako si vybrať svadobné šaty?

Pamätajte, že klasifikácia štýlov svadobných šiat podľa postavy a výšky je len teória, ktorou sa nemusíte riadiť.

Pri návšteve salónu svadobných šiat si vyskúšajte niekoľko rôznych šiat. Len tak budete vedieť, v ktorom type sa cítite najlepšie a ktorý sa ideálne hodí k vašej postave.

Obrázky modelky z katalógu, ktorá v danom modeli vyzerá dokonale, nemusia nevyhnutne odrážať realitu. Buďte otvorení rôznym štýlom šiat a radám dám zo salónu svadobných šiat.

A takisto buďte opatrné pri výbere fotografa na svadbu a kameramana na svadbu ,lebo títo odborníci musia vedieť čo a ako fotiť a čo zas treba pozakrývať aby ste vyzerali úžasne na vašich svadobných fotografiách a vo svadobnom videu.

Pridaj komentár