Oplatí sa najať svadobnú reportérsku službu od jednej spoločnosti?

Zamestnanie svadobného kameramana a svadobného fotografa od jednej spoločnosti je stále častejšie riešenie. Niet divu, veď prináša špecifické výhody: pomáha šetriť čas, energiu a peniaze. Prečítajte si náš článok a zistite, čo presne získate výberom balenia 2 v 1.

Keď začnete plánovať svadbu, rýchlo sa ukáže, že zoznam úloh je dlhší ako tá najnudnejšia kniha na svete. Zároveň nemôže chýbať žiadny bod. Lebo čo, nevesta sa objaví pred oltárom bez šiat? Bude sa svadba konať v tichosti? Mali by si prstene kúpiť sami? Nie – každý prvok svadby musí byť starostlivo naplánovaný. Na druhej strane, času na prípravu nie je nikdy dosť. Aj majstri organizácie sa môžu dostať do stresu, ak všetko nestíhajú. Už len z tohto dôvodu sa oplatí hľadať spoločnosť, ktorá bude ponúkať služby kameramana a fotografa zároveň. Mnoho spoločností teraz ponúka takéto balíčky. Úspora času je obrovská.

Z čoho pochádza? Výber správneho svadobného kameramana alebo svadobného fotografa je únavný proces. Po prvé, väčšina párov si prezerá portfólio interpretov, aby sa zoznámili so štýlom každého špecialistu. Predsa len sa nám môže stať, že fotografie najpopulárnejšieho svadobného fotografa v brandži sa do nášho gusta len tak netrafia. Hneď hľadáme duo, na tej istej stránke sa pozrieme na portfólio. Znamená to menej hľadania, klikania, kľukatenia sa medzi stránkami… Dôležité je aj to, že tvorcovia, ktorí medzi sebou spolupracujú, majú väčšinou dosť podobný štýl. Vďaka tomu ich projekty nepochádzajú z úplne iných umeleckých svetov. Nehrozí, že fotografie budú fotené s modrým filtrom a film bude v teplej farbe. A to môže vyzerať trochu smiešne pri pohľade na svadobnú pamiatku ako rodina. Môžete si byť istí, že ak sa vám páči atmosféra fotografií, ktoré fotograf nafotil, bude tomu tak aj v prípade svadobného kameramana.

Čas s formalitami šetrí aj výber kameramana a fotografa od jednej firmy. 

Svadobná fotografia

Lepšia spolupráca medzi fotografom a kameramanom na svadbe

Poznáte tie fotky, kde púta pozornosť takzvaný “majster”(kameraman) pozadia, nie fotografovaná osoba? Nahnevalo by vás, keby bol kameraman najatý na natáčanie vašej svadby takým “majstrom“? Áno, my tiež! A to je asi hlavný dôvod, prečo sa oplatí vybrať si zohratý tím profesionálov, ktorí medzi sebou denne spolupracujú.

Pretože počas svadby je to ako v živote. Iní môžu byť vyrušovaní, prekážať im alebo sa navzájom podporovať. Pravdou je, že často spolupracujúci svadobní filmári si šik rozhodne nepokazia. Nebudú bojovať o lepší káder ani svetlo, pretože sa hrá na jednu bránku. Veľakrát sme počuli (a dokonca sme boli svedkami), keď proti sebe súťažili svadobný kameraman  a fotograf. Je to prejav neprofesionality, ale stáva sa to, efekt? Nižšia kvalita prevedenia.

Ľudia, ktorí denne spolupracujú, poznajú zvyky a spôsob práce svojich kolegov. Majú rozvinutú dynamiku spolupráce. Nemusia sa dohodnúť na detailoch, nerátajú s tým, že „to nejako dopadne“. Vďaka tomu si môže byť klient istý, že fotograf nepokazí kameramanovi dojemné manželské sľuby (a samozrejme naopak).

Dobre zohraný tím sa jednoducho podporuje pri samotnej realizácii. Dve hlavy sú predsa lepšie ako jedna. Môže byť osviežujúce diskutovať o určitých aspektoch práce! Hoci sa profesionáli môžu pochváliť vedomosťami a zručnosťou, často sa oplatí opýtať sa spolupracovníka, ako vidí dané miesto v zábere.

Zohraný tím spoločne prekonáva aj protivenstvá, ktoré sa dokážu objaviť aj pri najlepšej organizácii. Ide o životné prózy – poruchy, problémy s technikou (a tie sa bohužiaľ stávajú aj v prípade tých najlepších fotoaparátov), ​​zvládnutie logistiky… Podpora kolegu je v takýchto prípadoch neoceniteľná. Znižuje stres a tiež vám umožňuje prejsť akoukoľvek krízou nepozorovane bez zapojenia cudzích osôb.

Navyše tím z rovnakej firmy vie, že sa hrá na jednu bránku. Reputácia sa buduje roky a ľahko sa stráca. Aj preto sa dvojica fotografkameraman navzájom motivuje , ba niekedy bdie nad kvalitou práce druhej strany.

Svadobná fotografia

Balíček svadobných filmov a fotografií znamená nižšiu cenu!

Nemožno zabudnúť na najprozaickejšiu, no mimoriadne dôležitú otázku. Najať si svadobného fotografa a kameramana od tej istej spoločnosti zvyčajne znamená nižšiu cenu. Nedá sa poprieť, že pri organizácii svadby je to dôležité. Mladý pár má predsa veľa výdavkov, niekedy si na svadobné akcie berú aj pôžičky. Dokonca aj pri menších svadbách je rozpočet zvyčajne natiahnutý na maximum, pretože všetko sa zdá byť prioritou. Svadba je predsa jeden z najdôležitejších dní v živote človeka a každý chce, aby bola dokonalá.

V prípade objednania filmu a fotografií ľuďom z jednej spoločnosti klient necháva peniaze v peňaženke bez obáv o úroveň výkonu. Úspory nevyplývajú z nižšej kvality služby alebo jej veľkosti. Ide o výdavky na veci ako cestovanie, náklady na chod firmy, niekedy aj zdieľanie nejakého vybavenia a priestoru v cloude, kde sú uložené záložné kópie materiálu.

Ako vidíte, ide o záležitosti, ktorých sa klient nemusí obávať. Kľúčovými otázkami ako dodacia lehota či materiálové zabezpečenie sa tu nešetrí.

Svadobná fotografia

A ako to vyzerá v tíme LepoCreative? 

 V LepoCreative sme dobre zohratý tím. Spolupracujeme už veľa rokov a máme za sebou množstvo rôznych projektov. Máme podobný, moderný vkus, naše fotografie a videá sú robené citlivo. Keď sa k nim vrátime o pár rokov, rozhodne nebudete mať pocit, že zostarli.

Predovšetkým však milujeme prácu počas svadieb! Je to naozaj niečo nádherné. Sú plné úžasných emócií a zároveň je každá svadba samostatný, nádherný príbeh. Natáčanie a fotenie svadieb nás nikdy neomrzí.

Ak uvažujete o najatí nášho tímu, mali by ste vedieť, že robíme viac ako len svadby. Hoci v tomto článku píšeme o práci na svadobných produkciách, nesmieme zabúdať, že pri reportáži o najdôležitejšom dni v živote nevesty a ženícha sa hodí aj skúsenosť iného druhu. Pripraví vás na rôzne situácie a poskytne vám tvorivú slobodu.

Príklady? Fotoreportáže a videoreportáže z rôznych podujatí  nás naučili pracovať v preplnených priestoroch a navzájom sa podporovať pri hľadaní tých najlepších záberov. Reklamné materiály rozvíjajú našu pozornosť do najmenších detailov…

Vďaka rôznorodým skúsenostiam a realizácii desiatok svadobných reportáží sme schopní pracovať vo veľmi ťažkých podmienkach. Nebojíme sa prekážok, divokých večierkov – máme to vypracované a vieme, že v tíme sa takéto protivenstvá prekonávajú ľahšie. Navzájom sa staráme a motivujeme. Roky vzájomnej spolupráce u nás úplne eliminujú stres, a tak môžeme mladému páru bez váhania zaručiť špičkové svadobné fotografie a špičkový svadobný film.

Alebo možno samostatne?

Čo ak už máte rezervovaného fotografa/kameramana a uvažujete o tom, že by ste si najali jedného z nás? Žiaden strach! Pretože takéto situácie sa stávajú často, sme na to zvyknutí… Vyznačujeme sa otvorenosťou a vždy sa vieme dohodnúť s inými dodávateľmi tak, že žiadny materiál nestratí na kvalite. Všetko preto, aby ste sa k nemu po dlhých rokoch mohli s radosťou vracať.

Napriek tomu vždy odporúčame najať celý tím. Vymenovať nevýhody takéhoto riešenia je pre nás jednoducho ťažké. V rámci všetkých príprav prináša najatie firmy, ktorá komplexne realizuje svadobné reportáže, merateľné výhody a väčší pokoj. 
Pozrite si našu ponuku kameramana a fotografa a požiadajte o voľný termín na tento alebo budúci rok. Kontaktovať nás môžete prostredníctvom webovej stránky, e-mailu alebo telefonicky. Dúfame, že sa vidíme!